FRM HABER

Öksüz Askere Yemin Töreninde ‘ Bende Senin Annenim’

Sivas’ta acemi birlik eğitimlerini tamamlayan 2 bin 372 Mehmetçik, düzenlenen törenle yemin etti. Törende annesi olmayan bir askerin yere çömelerek ağlaması, orada olanları duygulandırdı.

Öksüz Askere Yemin Töreninde ‘ Bende Senin Annenim’
138 kez
13 Ağustos 2019 - 11:32

Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda, eğitimlerini tamamlayan 1999/3 tertip 1’inci kademe askerler için yemin töreni düzenlendi.

YEMİN ETTİLER

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende 2 bin 372 Mehmetçik, silah ve Türk bayrağı üzerine el basarak yemin etti. Erlere, birliklerine ilk katılım ve başarı belgeleri verildi.

YERE ÇÖMELEREK AĞLAMAYA BAŞLADI

Konuşmaların ardından geçit töreni yapıldı. Törenin bitiminde askerlerin aileleriyle buluşması sırasında, duygusal anlar yaşadı. Bu sırada diğer arkadaşlarının ailesine sarıldığı gören bir asker ise çömelerek, ağlamaya başladı.

ANNESİ ÖLEN ASKERİ TESELLİ ETTİ

Annesinin vefat ettiği öğrenilen asker, bir süre gözyaşı döktü. Askerin gözyaşı döktüğünü gören bir aile, yanına giderek teselli etmeye çalıştı. Oğlunun yemin töreni için alana gelen bir kadın ise, “Ben de senin annenim.” diyerek, ağlayan askere sarıldı.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS