FRM HABER

Mahmut Tuncer, Kitaptaki Esprisi Hakkında Konuştu

Özel bir yayın evinin test kitabında yer alan Mahmut Tuncer, kendini savundu.

Mahmut Tuncer, Kitaptaki Esprisi Hakkında Konuştu
169 kez
18 Eylül 2019 - 7:24

Sosyal medyada Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders kitabında yer aldığı nedeniyle tepki çeken Mahmut Tuncer’in sözünün, özel bir yayın evinin test kitabında olduğu anlaşıldı.

Şarkıcı da bu konuda açıklama yaptı.

“ÖĞRENCİ BENİ GÖRÜNCE SEVİNİR”

RS FM’de Atilla Güner ile Akşam Postası’na konuşan Tuncer; “Ben onu yıllar önce söyledim. Bizim sanatımızın dışında espritüel kişiliğimiz ön plandadır. Bizim birçok laflarımız olmuştu ama en çok gündemde kalan bu söz oldu. Halay birleştirici, konuşturucu, seviştirici yani sevecen, kardeşlik sembolü, küsleri barıştıran, erkekle kadın eşitliğini gösteren bir oyundur. Benim bu kitaba konulmasından haberim yok. İzin isteseler verirdik. Böyle bir şeye layık görmüşlerse teşekkür ederdik. Bunda bir şey yok ki kardeşim. Ders kitapları sıkıcıdır. Buna böyle güzel bir şey koymuşlar, ne var ki bunda? Biz insanlara hoş gelen bir şeyiz. Öğrenci açıp beni görünce sevinir. Hocalar size sınava tabi tutuyorum, Mahmut Tuncer burada ne demiş diye sınava tabi mi tutacak? Çocuklar espriyi görüp gülsünler, dersten biraz uzaklaşsınlar diye… Hem benim dediğim doğru, mantık ancak A noktasından B noktasına götürür, başka nereye götürecek ki?” dedi.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS