FRM HABER

İzmir’de Lösemi Hastası Çocuk Trombosit Bekliyor

Lenf kanseri teşhisi konulan 11 yaşındaki çocuk, ilik nakli ile yaşama tutunmayı bekliyor. Küçük çocuğun ilik nakline kadar ara ara 0 RH negatif kan grubunda trombosit bağışına ihtiyacı var.

İzmir’de Lösemi Hastası Çocuk Trombosit Bekliyor
153 kişi
14 Ağustos 2020 - 9:41

Geçtiğimiz şubat ayının 8’inde İzmir Çeşme’de demir doğrama işiyle uğraşan üç çocuk sahibi Muhittin Gençoğlu, oğlu Cafer Tunahan Gençoğlu’nu karın ağrısı şikayetiyle Çeşme Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Yapılan testlerde kan değerlerinin düşük olduğu anlaşılan Cafer Tunahan Gençoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne nakledildi. Burada iki gün kalan Gençoğlu’na lenf kanseri teşhisi konuldu.

KANSER HÜCRESİ KEMİK İLİĞİNE SIÇARDI

Tedavi süreci başlayan Cafer Tunahan Gençoğlu, hastanenin Çocuk Onkoloji Servisi’nde 6 kür kemoterapi tedavisi gördü. Fakat, 28 Haziran’da gerçekleşen son kemoterapiden sonra, Gençoğlu’nun kan değerleri normale dönmedi. Sol gözünün altında morarma olan Cafer Tunahan Gençoğlu’na yapılan kan tahlillerinin sonucunda, kanser hücrelerinin kemik iliğine sıçradığı ve lösemiye dönüştüğü ortaya çıktı.

İLİK NAKLİ ARAYIŞINDA

O günden beri yoğun bakımda tutulan Cafer Tunahan Gençoğlu’nun aynı zamanda kemoterapi süreci de devam ediyor. Cafer Tunahan Gençoğlu, yoğun bakımdan çıktıktan sonra, aile ilik nakli arayışına başlayarak, oğullarının hayata tutunmasını bekleyecek.

“DONÖR ARIYORUZ”

Şubat ayından beri sürekli İzmir’den Çeşme’ye işe gelip gittiğini anlatan baba Muhittin Gençoğlu, “Eşim üç çocuğumuzla birlikte bazı günler Kit-Vak’ın konuk evinde kalıyor. Ben işe gidip geliyorum. Bizden kan örnekleri alındı, onun sonuçları çıkacak. Daha sonra da Allah’ın izniyle yoğun bakımdan çıkarsa, ilik nakil arayışına başlayacağız. Şu an ara ara trombosit ihtiyacımız oluyor. Trombosit zor bulunuyor ve sadece 72 saat tutulabiliyor. O nedenle ihtiyaç oldukça donör arıyoruz. 0 RH negatif kan grubundan trombosit ihtiyacımız oluyor. Doktorlar yoğun bakımda da kemoterapiye devam ediyor. Kan değerleri düzelirse tedavisi devam edecek” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI