FRM HABER

Eskimiş Çelik Tencere ve Çaydanlıklarınızı Atmayın

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bu mesleğe yıllarını veren Zekeriya Yüce, çelik eşyalarınızı atmayın tamir ettirin, çeliğin ömrü sonsuzdur.

Eskimiş Çelik Tencere ve Çaydanlıklarınızı Atmayın
358 kişi
03 Eylül 2020 - 22:48

Çeliğin sonsuz güçte olduğunu ve dengeli kullanıldığında ömürlük hizmet verebileceğini dile getiren Zekeriya Yüce yaptığı hizmetle Bayraklı’da birçok insanın tencere, tava ve çaydanlık sorununu çözmeye devam ediyor.
Çaydanlıklar ve tencereler tamirden geçiyor.
Eskimiş ve bir köşeye atılmış çaydanlık ve tencerelerin tamir edilerek hayat bulduğu tamiratta çeliğin uzun süreli işe yarama olanağını oluşturuluyor.
İşe yaramayan çeliğin olmadığını Çelik çaydanlık ve tencere-tavaların tamiratının yapıldığını belirten Yüce, çaydanlık ve tencereler tamirden geçirilerek yeniden kullanılıyor.
“Çelik denildiğinde herkesin aklına kesinlikle yenilenebilir ve ömürlük olması gelmelidir. Bizler genel anlamda çelik malzemeleri tamir ediyoruz ama tabi diğer ürünleri de yenileyip tamir edebiliyoruz.

ESKİ ÇELİK YOKTUR

”Çelik sonsuz güçtedir. Dengeli ve düzgün kullanıldığında ömürlük hizmet verir. Çaydanlık tencere ve tavaların tüm kaynak, sap ve parlatma işini yapan usta, en çok sorunun çaydanlık emziklerinde olduğunu söyledi. Birçok insanın kırılan çaydanlık emziklerini getirip tamir ettirdiğini söyleyen çelik tamircisi, çaydanlıkta emzikten aşağıda su kaynatılırsa emzik illaki kopar. Bir de porçöz ve klorak gibi ürünlerle temizlenirse çaydanlık emzikleri kopmaya mahkumdur.

Gelen tüm müşterilerimize bu konuyu anlatarak dikkat etmeleri gerektiğini söylüyoruz. Bir çaydanlık parlatıldığında 10 yıl gider ama emzikleri her yıl bir kaç defa kırılır. Bu yüzden çay yapanlar çaydanlığın emziğinin su akıtmaması için susuz ocakta unutulmaması gerekir”

Eski ve geleneksel mesleklerden biri olan tencere tava tamir ve parlatma işinin sanat olduğunu anlatan Zekeriya Yüce,
çaydanlık tencere ve tavada estetik ve cerrahi tüm işlemleri yapıyoruz. Bizim işimiz bu malzemeleri yenilemek ve sıfır hale getirmektir. Bu işlerle de Bayraklı genelinde en iyi olduğumuzu düşünüyorum. Çelik, çaydanlık, tencere, tamiri, parlatma, kaynak, kulp tamiri, yedek parça satışı, düdüklü tencere lastik değişimi, bakır kalaylama gibi bütün bir mutfak malzemelerini özenle tamir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI